Black a CRX

HISTORIE CRX

Historie modelu CRX se začala psát v roku 1984, kdy se Honda rozhodla vrátit na trh malých kupé. Předchozí typy S500/S800 a Z600 Coupe, byly úspešné na domácím trhu, ale jinde zklamaly. jménem CRX hlásala Honda návrat na trh kupé automobilů. Pod zkratkou CRX se zkrývá " Civic Renaissance Model X ".

Obrazek

Honda vyšla na trh s modelem CRX v roce 1984 a zahájila program obnovy vozidel každé čtyři roky. Honda vyměnila Civic wagon za delší combi podobné minivanu nazývané Wagovan (tedy ani CRV není originální myšlenka), v modelové řadě zůstal hatchback a sedan, a přibyla nová CRX. Historie se začala psát.První generace CRX vychádzela z třetí generace Civicu. Vyráběla se do roku 1987.

Obrazek

V roce 1988 Honda obnovila modelovou řadu Civic a přinesla vylepšení motorového ústrojí a podvozku. Honda přenesla podvozek s dvojitými rameny z modelov Accord a Prelude do modelů Civic, a tedy aji CRX. Tato generace se prodávala do roku 1992, v USA jen do roku 1991.

Obrazek

Třetí generace je del sol. Tady Honda porušila tradici a del sol se začala vyrábět až v roce 1993, přestože byl Civic obnoven v roku 1992. Del Sol byl omezený kvůli časové náročnosti designu a přípravy výroby a to stálo obrovské náklady. Ty jsou také důvodem, proč Honda držela del sol v prodeji dlouho po znovu obnovení Civicu v roku 1996.
Obrazek

 

 

Honda jej komentuje více než slibně – jde o koncept dvoumístného kupé postavený na globální malé platformě využívané modelem Jazz, má poháněná přední kola, šestistupňovou převodovku a pod kapotou zážehový čtyřválec. Dodává však, že se o výrobě studie neuvažuje, což bude nepochybně pravda, ovšem že nebude CRX opět vyrábět jí už asi nikdo neuvěří (a o to jí zřejmě jde…). Pokud bychom se měli vrátit k té šuškandě – říká se, že se „céro“ vrátí nejpozději v roce 2010, tak proč by nemohlo

 

 

 


stáhnout mp3